Listopadowe refleksje Newsy, Artykuły, Karnet, InfoKraków, Aktualności, Aktualności, Magazyn, Aktualności

Trudno zachować pełen optymizm w czasach, gdy codziennie docierają do nas informacje o rosnącej skali pandemii. Jej temat z hukiem wkroczył w nasze życie w marcu i zdominował cały 2020 rok. Jednak czy w związku z tym nasze potrzeby kulturalne mają zejść na drugi plan? W Krakowie odpowiedź jest jasna: wbrew wszelkim przeciwnościom kultura się nie poddaje, a kalendarz listopada obfituje w wydarzenia. Fakt, że część z nich przenosi się w przestrzeń wirtualną, nie oznacza przecież obniżenia jakości – świadczy o tym bogaty program największych listopadowych festiwali, filmowego Etiuda&Anima czy muzycznego Sacrum Profanum. Ten ostatni to doskonały przykład wykorzystania technologii informacyjnych do rozwinięcia nowatorskiej formuły programu. Zawdzięczamy ją także nowej platformie PLAY KRAKÓW, serwisowi VOD oferującemu nowe możliwości zdalnego uczestnictwa w wydarzeniach miasta.

Nawet jeśli na koncerty czy spektakle musimy zakładać maseczki, nawet jeśli czasem musi nam wystarczyć ekran z transmisją wydarzenia – warto spojrzeć na jaśniejszą stronę życia. Udajmy się też choćby na wystawę w Muzeum Krakowa lub w MOCAK-u czy kolejny spacer pod hasłem „Bądź turystą w swoim mieście” – dajmy sobie szansę na obcowanie z pięknem i historią, wniknięcie w miasto, żywsze bicie serca. Takie odkrywanie Krakowa wciąż pozwala nam oderwać się od szarej codzienności i współczesnych niepokojów. Dbajmy o bezpieczeństwo, chrońmy się – ale nie rezygnujmy z tego, co ważne.

Nie dajmy się!

Grzegorz Słącz
Redaktor naczelny „Karnetu”

Karnet 11/2020

Podziel się

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.