Bądź turystą w swoim mieście – poczuj Kraków! Newsy, Artykuły, Karnet, Aktualności, Aktualności, Aktualności

Wraz z wiosną powraca projekt „Bądź turystą w swoim mieście – poczuj Kraków”: w nowej odsłonie i z nowymi pomysłami! Bo w tym roku jego organizatorzy, czyli Miasto Kraków i KBF, przygotowali dla mieszkańców jeszcze więcej niespodzianek. Nie zabraknie uwielbianych przez tropicieli miejskich tajemnic spacerów z przewodnikami, rowerowych akcji i przejażdżek jednośladami, majowi spacerowicze zobaczą na Powiślu niezwykłą wystawę zdjęć Krakowa, a portal krakow.travel będzie niezmiennie zaskakiwał trasami spacerowymi, z których można korzystać indywidualnie, rodzinnie lub grupowo.
„W ubiegłym roku odkrywaliśmy na nowo nasze miasto razem z mieszkańcami i zobaczyliśmy ogromny entuzjazm uczestników projektu – patrząc choćby na tempo, w jakim kończyły się miejsca na spacery z przewodnikami” – mówi Izabela Błaszczyk, dyrektor KBF. „Podczas tegorocznej odsłony znów pójdziemy na spacery, spędzimy czas z dziećmi na kreatywnych zajęciach, wyruszymy na rowerowe eskapady, obejrzymy wystawę zdjęć i popatrzymy na miasto z perspektywy naszych czworonożnych przyjaciół. Serdecznie zapraszamy, by razem z nami poczuć Kraków. Czekamy jednak ze startem wielu projektów, aż obostrzenia sanitarne nieco zelżeją, bo najważniejsze dla nas jest Państwa bezpieczeństwo!”.

Kraków rowerami stoi
Statystyki wyraźnie pokazują, że ruch rowerowy jest obecnie dużo większy niż o tej samej porze rok temu. Krakowianki i krakowianie jeżdżą rekreacyjnie, trenują na czas, dojeżdżają do pracy, przyczepiają dziecięce foteliki i przyczepki, coraz więcej osób zabiera na wycieczki rowerowe swoich czworonożnych pupili.
Czy Ojców rzeczywiście jest tak daleko? Czy damy radę pokonać trasę śladem niebezpiecznego oblicza Wisły? Jakie dwory, folwarki i dawne łąki można zobaczyć, jednocześnie nabijając kilometry na liczniku? Dla wszystkich wielbicieli jednośladów InfoKraków przygotowuje pakiet atrakcji i ciekawostek: na profilu InfoKraków na Facebooku w ramach cyklu„(W)koło” można znaleźć szereg propozycji zaskakujących tras rowerowych po Krakowie i jego okolicach.
We wszystkich punktach InfoKraków można bezpłatnie otrzymać przewodniki i mapy rowerowe, a w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2 ) i na Powiślu 11 dostępne są podstawowe narzędzia naprawcze.
Już wkrótce jeszcze więcej rowerowych atrakcji!

Krakow.travel niezmiennie zaprasza do samodzielnego odkrywania skarbów
Wzdłuż Młynówki Królewskiej, z książką w ręku, przy dźwiękach jazzu, poznając Podgórze i zwiedzając Zwierzyniec, jak nakazuje moda, recytując poezje, nasłuchując XX-wiecznych kompozycji, śladami niemieckimi, amerykańskimi, francuskimi i ukraińskimi, wypatrując zwierząt, a nawet Smoka Wawelskiego, nawiedzając miejsca święte i śledząc dawnych drukarzy, po centrum i rubieżach Nowej Huty, w zieleni, od księgarni do księgarni i od kina do kina – tak możesz poznawać miasto z Kraków Travel! Wśród ponad 40 tematycznych tras indywidualnego zwiedzania w naszym serwisie każdy znajdzie interesującą propozycję dla siebie. Warto zwrócić szczególną uwagę na wiosenną nowość: trasę „Na tropie street artu”! (LINK)

Kraków oczami mieszkańców – wystawa fotografii
Podczas majowych spacerów koniecznie wybierzcie się w okolice wzgórza wawelskiego – u jego stóp od 1 do 14 maja udostępniona zostanie wystawa przedstawiające niezwykłe miejsca w Krakowie, które wytropili i sfotografowali sami mieszkańcy! Na dziesięciu wyłonionych w konkursie zdjęciach zobaczymy miasto z ich osobistej perspektywy: będą to zarówno te dobrze już znane obiekty i widoki, jak i te zupełnie nieznane, ukryte w osiedlowych uliczkach, zasłonięte koronami drzew, popularne i zapomniane, dziwne i zaskakujące, całkiem nowe i takie, które mijamy codziennie. To wspaniały sposób, by podczas niedzielnego spaceru, sącząc kawę, obejrzeć krakowskie zakamarki uwiecznione na inspirujących fotografiach.

Szczegóły kolejnych atrakcji w ramach akcji BTSM będą dostępne już wkrótce.

Aktualne informacje:
Fb projektu: LINK
IG projektu: LINK

Chcecie poczuć Kraków razem z nami? Koniecznie oznaczajcie nasze profile na swoich zdjęciach i relacjach robionych podczas proponowanych przez nas aktywności.
Będziemy Was szukać pod hasztagami: #badzturysta #badzturystawswoimmiescie #poczujkrakow i udostępniać dalej. Niech wszyscy zobaczą, że w poszukiwaniu cudownych turystycznych wrażeń wcale nie trzeba udawać się w daleką podróż, bo Kraków jest piękny i tyle w nim jeszcze do odkrycia!

Podziel się

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.