Wakacyjne psijemności – spacery z czworonogami Newsy, Artykuły, Karnet, Aktualności, Kids in Kraków, Aktualności, Aktualności

Spacer. Kto ma psa, ten wie, że to jedno krótkie słowo wzbudza u pupila szalony entuzjazm. Dlaczego? To dla niego główna atrakcja dnia: szansa na wybieganie się i wykorzystanie niespożytej energii, ale również możliwość odkrywania świata razem z właścicielem. W ramach tegorocznej odsłony akcji „Bądź turystą w swoim mieście” właściciele szczekających czworonogów będą mogli wybrać się na jeden z dwóch spacerów z behawiorystą albo samodzielnie skorzystać z trzech gotowych tras na Kraków Travel.

Regularne wspólne spacery to świetny sposób na utrzymanie dobrej formy – nie tylko dla czworonoga, ale także dla nas samych. Ruch poprawia nastrój, korzystnie wpływa na zdrowie i dodaje energii. Dla psa to również codzienna dawka nowych zapachów, a dla nas możliwość podtrzymania więzi z czworonożnym przyjacielem i nawiązania nowych znajomości. Kto wie, może właśnie na spacerze spotkamy naszą przyszłą drugą połówkę?

Większość właścicieli psów codziennie wybiera tę samą wydeptaną trasę, te same znajome ścieżki i ten sam park. Nie ma w tym nic złego – choć od czasu do czasu przyda się miła, stymulująca odmiana, która sprawi frajdę i pupilowi, i nam samym.

A czy miasto to odpowiednie środowisko na takie aktywności? Czy Kraków jest przyjazny dla czworonogów? Otóż tak! Tworzone są coraz to nowsze trasy i wybiegi, a w parkach można znaleźć mnóstwo psich atrakcji, zarówno tych bogato wyposażonych, jak i skromniejszych, obejmujących choćby tylko trawnik do porządnego wybiegania.

Co proponujemy?

Spacery na Kraków Travel

Zachęcamy do zwiedzania miasta z czworonogiem! W program spacerów wplecione są także obiekty kulturalne oraz gastronomiczne.

Spacery z przewodnikiem

Zapraszamy na spacery po Krakowie z przewodnikiem ze Stowarzyszenia Dog Rescue, który przybliży nam psi język ciała.

  • Środa, 14 lipca, godz. 18.00, spacer 30–40 minut, pogadanka na temat psich zachowań, trasa po Nowej Hucie (park Ratuszowy i Łąki Nowohuckie). ZAPISY: od [data, link]
  • Sobota, 14 sierpnia, godz. 18.00, spacer 30–40 minut, pogadanka na temat psich zachowań, okolice Błoń i parku Jordana. ZAPISY: od [data, link]

Każdy ze spacerów przeznaczony dla max. 10 psów; pamiętajmy, że psy nie znają się między sobą, a ich savoir-vivre nie zakłada fałszywej skromnościJ. Prosimy, by udział wzięły psy raczej spokojne i łagodne, niewchodzące w agresywne interakcje z innymi.
Zapisy na spacery
ruszą na kanale „Bądź turystą w swoim mieści” na Facebooku (https://www.facebook.com/badzturysta) odpowiednio:

  • na spacer 14 lipca – w środę 7 lipca o godzinie 12.00
  • na spacer 14 sierpnia – w poniedziałek 9 sierpnia o godzinie 12.00

Mapa psich wybiegów

Zapraszamy także do zapoznania się z mapą psich wybiegów w Krakowie: http://krakow.travel/wycieczki/39243

Podziel się

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.