Szlak by to! Podkrakowskie InfoPrzechadzki Aktualności, Informacje

Pandemia koronawirusa zmieniła niemal wszystkie aspekty naszego życia. Głębokie przeobrażenia przeszła także turystyka: obostrzenia wpłynęły na możliwość podróżowania, uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych, wizyty w muzeach. Jednocześnie wzrosło zainteresowanie aktywnością w plenerze, poznawaniem nowych, często wcześniej nieodkrytych miejsc. Miejska Sieć Informacji Turystycznej InfoKraków, której operatorem jest KBF, wychodzi naprzeciw temu trendowi i serwuje własne pomysły na wycieczki piesze w niedalekich okolicach Krakowa w cyklu Szlak by to! Podkrakowskie InfoPrzechadzki.

Wycieczki należące do tej serii poświęconej turystyce pieszej skupiają się na miejscach dotąd znanych tylko nielicznym mieszkańcom i turystom, ze zwróceniem uwagi na lokalne atrakcje, historię i walory przyrodnicze. Każda z tras została poprzedzony kwerendą, osobistym przejściem trasy oraz jej oceną. Efektem są szczegółowe opisy, dzięki którym wytyczona ścieżka nabiera kolorów, a każdy dzielny piechur może lepiej przygotować się na wyprawę. Jak wskazuje nazwa cyklu, szlaki opisane przez pracowników InfoKraków prowadzą głównie przez tereny podmiejskie, ale nie brakuje także propozycji spacerów w granicach miasta. Część tras to autorskie kompilacje szlaków PTTK oraz własnych ścieżek, dlatego warto również poświęcić kilka chwil na dokładne przestudiowanie mapy, do której link zawsze znajduje się na końcu opisu.

Miejska Sieć Informacji Turystycznej InfoKraków to przede wszystkim stacjonarne punkty zlokalizowane w centrum Krakowa (ul. Szpitalna 25, ul. św. Jana 2, Sukiennice, Pawilon Wyspiańskiego, ul. Powiśle 11, ul. Józefa 7), w Nowej Hucie (os. Zgody 7) i na międzynarodowym lotnisku Krakow Airport im. Jana Pawła II. Specjalistki i specjaliści z miejskiej sieci informacyjnej pomagają tu mieszkańcom i turystom poznawać atrakcje miasta i regionu oraz pełnią rolę ambasadorów życia kulturalnego Krakowa, informując o tym, co i gdzie się w Krakowie dzieje. W punktach InfoKraków można także kupić bilety na niektóre wydarzenia kulturalne – wracające na afisze i w realne przestrzenie miasta po miesiącach spędzonych (co najwyżej) w rzeczywistości wirtualnej. Innymi słowy: InfoKraków to pierwsze miejsce, które powinni odwiedzić przyjeżdżający do miasta turyści, oraz ważny punkt dla mieszkańców.

Zapraszamy do spacerowania i zwiedzania!

 

Odwiedź także:
www.infokrakow.pl
www.facebook.com/InfoKrakow

Podziel się

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.