ŚDM za nami! InfoKraków, Aktualności

Światowe Dni Młodzieży już za nami! To niezwykłe wydarzenie zostanie w naszej pamięci i na zawsze zapisze się w historii Krakowa. Po radosnym spotkaniu papieża Franciszka i młodych ludzi z całego świata nadszedł czas podsumowań.

Ostatni tydzień lipca i początek sierpnia były wyjątkowo intensywne dla całego miasta - nie tylko dla mieszkańców oraz przyjezdnych, ale również dla sieci informacji miejskiej InfoKraków. W trakcie samych ŚDM odwiedziło nas aż 54 000 osób!

Na czas ŚDM wydłużyliśmy godziny otwarcia InfoKraków. W dniach 22-24 lipca punkty w centrum pracowały w godzinach 8:00-22:00, a od 25 lipca do 31 sierpnia byliśmy do dyspozycji pielgrzymów od 6:00 aż do 24:00. Ale to nie wszystko! Specjalnie na czas ŚDM uruchomiliśmy cztery tymczasowe punkty informacyjne: na placu Wolnica, na parkingu C.H. Zakopianka (Łagiewniki), w Nowohuckim Centrum Kultury oraz w Tauron Arenie Kraków.

W punktach informacyjnych, zarówno stałych jak i tymczasowych, odpowiadaliśmy na najróżniejsze pytania pielgrzymów, turystów i mieszkańców miasta, a najczęściej pytano nas właśnie o ŚDM: o dojście na Błonia i dojazd na Brzegi, o Okno Papieskie, o Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II, o wydarzenia organizowane w ramach Festiwalu Młodych, a także o sprawy bardziej przyziemne, jak punkty gastronomiczne i organizację ruchu drogowego. W odpowiadaniu nawet na najtrudniejsze pytania wspierali nas wolontariusze Światowych Dni Młodzieży. Rozdaliśmy tysiące informatorów o Krakowie, dostępnych aż w dziewięciu wersjach językowych oraz niezliczoną ilość bezpłatnych mapek, które na co dzień pomagały pielgrzymom w poruszaniu się po Krakowie.

Niemal wszyscy pielgrzymi opuścili już nasze miasto, mamy jednak nadzieję, że powrócą w przyszłości, a wieść o gościnności mieszkańców Krakowa rozniosą po całym świecie!

Podziel się

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.