Smaki sierpnia Newsy, Artykuły, Karnet, Aktualności, Magazyn

Wydawałoby się, że krakowianie wyjechali z miasta, a ono samo również wypoczywa, pławiąc się leniwie w słońcu… Tymczasem sierpień, ten najbardziej w kalendarzu kulturalnym wakacyjny miesiąc, ma nam wiele do zaoferowania. Korzystamy z uroków lata: trwają Pikniki Krakowskie, Nowy Bulwar(t) Sztuki, wieczorne kina plenerowe przyciągają wzrok w nieoczekiwanych miejscach, ParkoBus dowozi mieszkańców odległych dzielnic do terenów rekreacyjnych, ruszyła nowa miejska plaża na bulwarze Kurlandzkim…

To czas piknikowania, relaksu, potańcówek, dobrego jedzenia i ruchu na świeżym powietrzu – ale też wielu wydarzeń możliwych do zrealizowania tylko latem. Smakowite zapachy będą dobiegać ze ścisłego centrum miasta podczas Festiwalu Pierogów, do nie tylko rodzimych tradycji nawiążą z kolei Targi Sztuki Ludowej. Tydzień Polskiej Piosenki przyciągnie miłośników łagodnych i lirycznych fraz, a Noc Cracovia Sacra zaprezentuje odwieczny wkład Krakowa w europejskie dziedzictwo kulturowe. Pamiętajmy o Festiwalu „Muzyka w Starym Krakowie” – od lat udowadnia, że dokonania klasyków zawsze znajdą w naszym mieście odpowiednią scenerię i wzbudzą entuzjazm słuchaczy. Ta sama reguła działa też w przypadku wielkiego międzynarodowego święta muzyki pop: dzięki Kraków Live Festival kilkudziesięciotysięczna publiczność może w plenerach przy Muzeum Lotnictwa Polskiego podziwiać światowe gwiazdy z Laną Del Rey na czele.

Nasyćmy się!

Podziel się

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.