Złoty październik Newsy, Artykuły, Karnet, InfoKraków, Aktualności, Magazyn

Utarte w odległej epoce powiedzenie „październik miesiącem oszczędzania” nie sprawdzi się tej jesieni w Krakowie. Wszyscy chcemy przecież kupić nowości na Targach Książki, wziąć udział w wyjątkowych wydarzeniach festiwali Sacrum Profanum, Unsound, Krakowskiej Jesieni Jazzowej czy w niezliczonych koncertach – w tym także tych promujących twórczość krakowskich mistrzów: Marka Grechuty, Zygmunta Koniecznego, Jana Kantego Pawluśkiewicza albo zespołu Kroke. Chcemy bardziej międzynarodowo? Poszukajmy inspiracji w koncertach i spektaklach: od „Baletu triadycznego”, poprzez Festiwal 7xGospel, aż po koncert Stinga w Tauron Arenie Kraków. Jeśli do tego dodamy powrót do miasta studentów i ich życia kulturalnego (Studencki Festiwal Piosenki!) oraz wznowienie działalności zmodernizowanego klubu Studio – nowego topowego miejsca na koncertowej mapie miasta – to panorama jesiennych krakowskich wydarzeń rozrasta się do granic możliwości. Skąd ten sukces? Będzie można o tym posłuchać podczas konferencji Dźwigacze Kultury, którą w swoje dwudziestolecie organizuje Krakowskie Biuro Festiwalowe.

I nawet przy dużej liczbie wydarzeń niewymagających zapasu gotówki – takich jak Festiwal Conrada, przypominająca dzieło Stanisława Wyspiańskiego Noc Poezji i pełne niespodzianek rodzinne spotkanie „Dzień dobry ICE Kraków!” – na oszczędzanie w październiku nie powinniśmy się nastawiać: to miesiąc na wagę złota, w którym koniecznie musimy zaczerpnąć jak najwięcej ze skarbnicy krakowskich wydarzeń.

Odwagi!

 

Podziel się

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.