Fantastyczny Kraków. Literatura w mieście i miasto w literaturze Artykuły, Karnet, Aktualności, Aktualności

Przejazd literackim tramwajem, spotkania z autorami książek, warsztaty oraz konkursy z nagrodami – to tylko część atrakcji przygotowanych dla czytelników przez Bibliotekę Kraków i Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w ramach projektu „Fantastyczny Kraków. Literatura w mieście i miasto w literaturze”. Projekt zakłada długofalową akcję rozwoju czytelnictwa w Krakowie i przewiduje: organizację spotkań literackich, warsztatów teatralnych i plastycznych, gier i konkursów,podróże literackim tramwajem, w którym będą odbywały się koncerty poezji śpiewanej, czytanie fragmentów książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wieczory poetyckie,zakup nowości wydawniczych, komiksów, audiobooków, e-czytników i gier planszowych do filii Biblioteki Kraków.Tytuły książek, jakie zostaną zakupione, wytypują mieszkańcy regionu.

W poniedziałek i wtorek, 7 i 8 maja, czytelnicy Biblioteki Kraków będą mieli okazję przejechać się Literackim Tramwajem, w którym artyści i miłośnicy książek przeniosą się w świat krakowskich legend i baśni. Zajęcia animacyjne poprowadzą aktorzy Teatru Otwartego, amatorzy fotografii będą mieli szansę wziąć udział w konkursie fotograficznym „Zaczytana Małopolska”, a rysownicy – w konkursie na małą formę komiksową „Tajemnicza Małopolska”.

W maju, w ramach akcji „Fantastyczny Kraków”, w obu bibliotekach gościć będą: Olga Tokarczuk, Michał Rusinek, Barbara Kosmowska, Roksana Jędrzejewska-Wróbel oraz Arlena Witt, a w czerwcu Katarzyna Bonda. W ramach projektu odbędą się również warsztaty zaplanowane w Bibliotece Kraków i WBP w Krakowie, Muzeum Etnograficznym oraz Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Swoich fanów ma także coroczna Noc Bibliotek.

Projekt Fantastyczny Kraków” przewiduje też zakup książek, czytników, gier planszowych i audiobooków, dzięki któremu biblioteki publiczne w Krakowie znacząco poszerzą swoje kolekcje.

www.biblioteka.krakow.pl

Podziel się

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.