Długi weekend spędź w Krakowie #badzturysta Newsy, Artykuły, Karnet, Aktualności, Aktualności, Aktualności

Przed nami długi weekend czerwcowy, który najlepiej spędzić na długim spacerze, z aromatyczną kawą w ręku. W tym tygodniu szczególnie polecamy trzydniowy spacer śladem świętych miejsc w Krakowie oraz spacer „Śladami Listy Schindlera”, który dobrze jest rozpocząć wizytą na Zabłociu, w otwartym właśnie ponownie oddziale Muzeum Krakowa Fabryka Emalia Oskara Schindlera. Niezmiennie w piątkowe i sobotnie wieczory filmowe emocje zapewnia nam kino samochodowe, tym razem z nagrodzonymi Oscarami głośnymi produkcjami: Green Book i Parasite. Korzystajmy z coraz cieplejszych wieczorów i poranków i bądźmy turystami w swoimi mieście!

Czwartkowe Boże Ciało warto wykorzystać i już od samego rana zacząć wędrówkę śladami świętych miejsc w Krakowie. Poznajemy Kraków jako miejsce narodzin i działalności dawnych i współczesnych świętych, umiłowane miasto papieża-Polaka, a także światowe centrum kultu Miłosierdzia Bożego. Budowane tu od wieków kościoły, słynące łaskami cudowne wizerunki świętych i otaczane czcią relikwie współtworzą niepowtarzalny charakter miasta. (spacer dostępny tutaj)

W latach 90. XX wieku Kraków stał się plenerem jednego z najsłynniejszych filmów Stevena Spielberga Lista Schindlera. Akcja nagrodzonego ośmioma Oscarami dzieła rozgrywa się w dużej mierze w autentycznych krakowskich lokalizacjach. Zobaczymy te niezwykłe miejsca i poznamy ich historię widzianą z perspektywy jednego z najważniejszych filmów w dorobku światowej sławy reżysera dzięki spacerowi śladem Listy Schindlera. (spacer dostępny tutaj)

KINO SAMOCHODOWE
W najbliższy piątek i sobotę – 12 i 13 czerwca – spotykamy się o 21.30 w kinie samochodowym, w którym zobaczymy oscarowe produkcje, obie uhonorowane Nagrodą Akademii Filmowej w kategorii Najlepszy Film: w piątek będzie to „Green Book”, a w sobotę „Parasite”.

Widzimy się na parkingu VIP przy Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana!

Szczegóły dotyczące kina samochodowego można znaleźć tutaj.

MUZEA ZAPRASZAJĄ JUŻ TERAZ
Na zwiedzających czekają już oddziały Muzeum Krakowa: Fabryka Emalia Oskara Schindlera i Ulica Pomorska, Kamienica Hipolitów wraz z kotem Hipolitem, a także Muzeum Archidiecezjalne (siedziba główna przy ul. Kanoniczej 19-21 oraz Mieszkanie rodziny Wojtyłów przy ul. Tynieckiej 10), czy wreszcie Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Collegium Maius ze wspaniałym dziedzińcem.

CZYTAJMY „KARNET”!
Duży materiał o akcji „Bądź turystą w swoim mieście” z propozycjami dodatkowych spacerów, zestawieniem otwartych muzeów i licznymi krakowskimi ciekawostkami znalazł się w najnowszym numerze miesięcznika „Karnet”, który w nadchodzący długi weekend będzie dostępny w punktach InfoKraków. Już dziś można go pobrać w postaci elektronicznej tutaj.

DOŁĄCZ DO AKCJIPOLUB PROFIL NA FACEBOOKU
BĄDŹ Z NAMI NA INSTAGRAMIE

Podziel się

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.