#badzturysta w swoim mieście w wakacje Artykuły, Karnet, Aktualności, Aktualności, Aktualności

Miasto przygotowuje się powoli do wakacji, które będą być może inne niż do tej pory, ale tak samo jak zawsze pełne przygód i wspaniałych atrakcji dla wielbicieli Krakowa – i to w każdym wieku! W tym tygodniu czeka na nas fascynujący spacer po pełnym tajemnic Podgórzu, rozpoczniemy wakacyjną przygodę z leśnymi warsztatami i zajęciami w Lasku Wolskim, pobujamy się w rytmach Ulicznego Grania i odwiedzimy kolejne krakowskie instytucje, które kuszą bogatym programem atrakcji dla dużych i małych.

Spacerkiem po Podgórzu
Podgórze
to dzielnica pozornie niepozorna. Nie znajdziemy tu kamienic o średniowiecznym rodowodzie czy pysznych barokowych kościołów, a jednak okazuje się ona niewyczerpanym źródłem historii i opowieści. Poświęcimy nieco czasu na poznanie tzw. Starego Podgórza – które najpierw było niewielką osadą na prawym brzegu Wisły, potem dumnym miastem przemysłowym, a wreszcie stało się częścią Krakowa, z której w 1918 roku wraz z oddziałem porucznika Antoniego Stawarza wymaszerowała na krakowski Rynek niepodległość. Przypomnimy także tragiczną kartę w historii tej dzielnicy związaną z trudnymi czasami II wojny światowej. (Spacer można znaleźć tutaj http://krakow.travel/wycieczki/36707).

Uliczne Granie PASMO Krakowskie Dachowanie
21 czerwca od 14.00 do 17.00 w ramach tegorocznych CyberWianków zobaczymy i usłyszymy Krakowskie Dachowanie, jedno z pasm cyklu Uliczne Granie. Będzie ono nagrywane w przestrzeni miejskiej, a dzięki streamowi koncertów twórczość lokalnych artystów wybrzmiewająca w krakowskich knajpach, klubach, parkach, skwerach oraz w nieoczywistych sąsiedzkich spotach wypełni także nasze mieszkania. Usłyszymy Kapelę Hanki Wójciak, Edytę Górecką, runforrest i Mikrokosmos. Zapraszamy na profil Wianki w Krakowie https://www.facebook.com/Wianki/ oraz na wydarzenie na Facebooku https://www.facebook.com/events/1024042371314477/.
Udział w koncertach jest bezpłatny.

Wakacyjne atrakcje w Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza”
Już 20 czerwca Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza” zainauguruje Lato z „Symbiozą” – akcję mającą na celu zaproszenie małych i dużych mieszkańców Krakowa do wspólnej leśnej zabawy. W najbliższą sobotę, która upłynie pod hasłem „W poszukiwaniu kwiatu paproci”, na mieszkańców czeka mnóstwo atrakcji: śniadanie na trawie, leśny spacer przyrodniczy, warsztaty ceramiczne, robienie poidełek dla ptaków, wicie wianków i plenery malarskie z malowaniem… paprociami.
Od 20 czerwca do 29 sierpnia organizatorzy będą czekać w siedzibie Centrum na uczestników od wtorku do soboty w godzinach od 10.00 do 17.30. W każdą kolejną sobotę pojawi się całkiem nowy temat, czyli inna roślina.
Zapisów można dokonywać na stronie http://symbioza-krakow.pl/bilety/ – ze względu na reżim sanitarny liczba miejsc jest ograniczona. Szczegóły można znaleźć na kanale na Facebooku (tutaj https://www.facebook.com/CEESymbioza/).
Wszystkie wydarzenia odbywają się w Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza” (Pawilon Okocimski) przy alei Żubrowej 15.

Instytucje kultury gotowe na wakacje
Rodziców szukających atrakcji dla swoich pociech zapewne ucieszy informacja, że od 10 czerwca znów czynny jest uwielbiany przez najmłodszych Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. Ogród zajmujący powierzchnię 6 ha to nie tylko miejsce nauki i zabawy, ale także szansa na kontakt z naturą i poznawanie świata przyrody. Oddział Muzeum Inżynierii Miejskiej zaprasza na niedzielny cykl zajęć o roślinach, zwierzętach i zjawiskach przyrodniczych, które dały początek wynalazkom inspirowanym przez naturę. Dowiemy się, jak cieszyć się naturą, a zarazem jak ją rozumieć i chronić. Szczegóły na stronie https://www.ogroddoswiadczen.pl/.

Po dłuższej przerwie możemy już zwiedzać Prywatne Apartamenty Królewskie na Wawelu, a od najbliższego piątku – także Muzeum Czartoryskich. Na wystawę czasową „W klasztornej aptece” zaprasza natomiast Muzeum Opactwa w Tyńcu.

DOŁĄCZ DO AKCJI – POLUB PROFIL NA FACEBOOKU: https://www.facebook.com/badzturysta/
BĄDŹ Z NAMI NA INSTAGRAMIE: https://www.instagram.com/badzturysta/

www.facebook.com/badzturysta/

Podziel się

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.