Lipcowy labirynt Newsy, Artykuły, Karnet, InfoKraków, Aktualności, Aktualności, Magazyn, Aktualności

Ostatnie tygodnie pokazują, że krakowska kultura nie ugina się nawet pod naporem pandemii. W lipcu wracają tradycyjne krakowskie wydarzenia – niezawodny Summer Jazz Festival Kraków czy Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”. Budzą się ze złego snu również miejsca koncertów i sale teatralne, a pod lipcowym słońcem łatwo o wydarzenia plenerowe – od Rynku Głównego po nowohucki Bulwar[t] Sztuki. Kalendarium wydarzeń – tak ubogie w ciągu ostatnich trzech miesięcy – nagle zaczęło wypełniać się kolejnymi propozycjami. Tak, część z nich to wciąż wydarzenia o ograniczonym dostępie lub hybrydowe, widać już jednak wyraźnie, że życie kulturalne nie znosi próżni, a wręcz poszukuje nowych form ekspresji. Wśród wydarzeń dla całych rodzin podkreślmy wystawę poświęconą Janowi Marcinowi Szancerowi w Żydowskim Muzeum Galicja, którego ilustracje inspirowały dziecięcą wyobraźnię kilku pokoleń Polaków. Dodajmy też, że część festiwali, do których przyzwyczailiśmy się w lipcu, zaplanowano na kolejne letnie miesiące – jak choćby Festiwal Muzyki Polskiej (sierpień) czy ULICA 2020 (wrzesień).

Trwają w najlepsze dwie uzupełniające się kampanie: „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków” oraz „Kraków nieodkryty” – zarówno mieszkańcy, jak i coraz liczniej przybywający turyści mają okazję do wytyczenia sobie w Krakowie własnego labiryntu ścieżek. Artyści i instytucje, przedsiębiorcy i przewodnicy pokazują, jak wiele miejsc jest jeszcze do odkrycia, ile nowych wrażeń, spotkań, smaków…

Kraków czeka!

Grzegorz Słącz
Redaktor naczelny „Karnetu”

Karnet 7/2020

Podziel się

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.