Aleja Operetkowa odwołana Newsy, Artykuły, Aktualności, Aktualności, Aktualności

Z przykrością informujemy, że zaplanowane na najbliższy weekend wydarzenie Aleja Operetkowa w Nowej Hucie zostało odwołane. Była to bardzo trudna decyzja, najważniejsze jest jednak dla nas zdrowie i bezpieczeństwo krakowianek i krakowian.

W związku ze zwiększeniem liczby zachorowań na koronawirusa problem pandemii COVID-19 w Polsce niestety się nasila. Wprawdzie od połowy czerwca notowaliśmy w naszym kraju więcej ozdrowień niż zakażeń, jednak od 20 lipca sytuacja ta zaczęła się zmieniać. Właśnie dlatego od miesiąca Ministerstwo Zdrowia dzieli powiaty naszego kraju na trzy strefy o różnym nasileniu zachorowań.
W ciągu ostatniej doby w województwie małopolskim potwierdzono aż 233 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, z czego w samym Krakowie – 59 przypadków. W konsekwencji Ministerstwo Zdrowia objęło Kraków żółtą strefą epidemii SARS-CoV-2, zgodnie z wytycznymi resortu: jeśli na danym terenie odnotowano między 6 a 12 nowych zachorowań na 10 tysięcy osób, zostaje on objęty strefą żółtą. Jeśli nowych zachorowań jest powyżej 12 na 10 tysięcy, wówczas objęty on zostaje strefą czerwoną.

Obostrzenia obowiązujące w strefie żółtej dotyczące organizacji imprez:
W strefie żółtej na różnego typu imprezach może znajdować się nie więcej niż 1 osoba na 4 m2, a nie, jak do tej pory – na 2,5 m2. Widownie, w tym kinowe, mogą być wypełnione tylko w 25 procentach, a w wydarzeniach plenerowych może uczestniczyć do 100 osób.
Przypominamy, że utrzymany jest obowiązek zakrywania nosa i ust przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego, m.in. w środkach publicznego transportu zbiorowego, obiektach handlowych lub usługowych, zakładach pracy i budynkach użyteczności publicznej oraz w miejscach ogólnodostępnych, chyba że zachowana będzie odległość 1,5 m.

Uznaliśmy, że odwołanie wydarzenia Aleja Operetkowa w Nowej Hucie będzie słusznym rozwiązaniem służącym bezpieczeństwu mieszkańców miasta. Nieustannie monitorujemy sytuację i będziemy na bieżąco informować o kolejnych wytycznych służb sanitarnych oraz o wynikających z nich decyzjach.

Oragnizatorzy: Miasto Kraków, KBF

Podziel się

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.