MSIT

Małopolski System Informacji Turystycznej (MSIT) jest kluczem do odkrywania Małopolski. Dzięki projektowi, współfinansowanemu ze środków unijnych, Małopolska staje się bliższa turyście. W punktach Informacji Turystycznej można zasięgnąć informacji, która umożliwi zaplanowanie trasy zgodnie z osobistymi oczekiwaniami i zainteresowaniami turysty.

 

 

MSIT to dobry pomysł!

•    wysoka jakość usług i stopnia satysfakcji turystów,
•    dostarczenie kompleksowej i rzetelnej informacji jako elementu aktywnej polityki marketingowej i promocyjnej regionu,
•    dostosowanie informacji turystycznej (IT) do europejskich standardów oraz ujednolicenie standardu IT w całym województwie,
•    wzrost liczby osób korzystających z usług informacji turystycznej,
•    zwiększenie stopnia dostępności informacji turystycznej, również dla osób niepełnosprawnych,
•    zwiększenie stopnia wykorzystania atrakcyjności turystycznej województwa w sposób zrównoważony. 

MSIT to również oznakowanie turystyczne ułatwiające poruszanie się po Małopolsce i odkrywanie jej najpiękniejszych zakątków.

W ramach projektu w regionie powstało:
•    69 tablic informacyjnych zlokalizowanych przy głównych atrakcjach turystycznych regionu,
•    18 tablic informacyjnych na parkingach przy drogach krajowych,
•    166 turystycznych znaków drogowych przy głównych drogach wojewódzkich i powiatowych.

MSIT poczytaj o Małopolsce!

W każdym punkcie Informacji Turystycznej dostępne są nieodpłatnie, różnorodne wydawnictwa w różnych wersjach językowych promujące ofertę turystyczną Małopolski w tym mapy turystyczne województwa.
•    18 tytułów wydawniczych,
•    7 wersji językowych,
•    ponad 1000 zdjęć,
•    szczegółowe mapy turystyczne.
•    przewodnik multimedialny po Małopolsce.

MSIT przyjazny dla niepełnosprawnych!

W największych jednostkach IT (Kraków, Oświęcim, Wadowice, Nowy Sącz, Zakopane, Tarnów) utworzone zostały specjalne stanowiska dla osób niepełnosprawnych wyposażone w specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu osoby niepełnosprawne mogą samodzielnie przeglądać lub pobierać interesujące ich materiały np. w postaci wydruków lub nagrań mp3.

We wszystkich jednostkach IT dostępne są wydawnictwa dla osób niewidomych i słabo widzących. Przygotowano unikatowe materiały w alfabecie brajla oraz płyty CD, na których znajdują się pocztówki głosowe, ze specjalnymi nagraniami o charakterze binauralnym, dającymi iluzję bycia i poruszania się w nagrywanej przestrzeni. Dla osób słabo widzących powstał „Katalog Największych Atrakcji Turystycznych Małopolski” w druku powiększonym. Jest to pierwszy tego typu projekt na skalę europejską, który umożliwi osobom niewidomym i słabo widzącym, poznawanie przestrzeni oraz największych atrakcji turystycznych Małopolski.

MSIT dostępny całą dobę!

Regionalny portal turystyczny www.visitmalopolska.pl to źródło rzetelnych i aktualnych informacji turystycznych o Małopolsce. Visitmalopolska.pl łączy lokalne portale turystyczne partnerów projektu oraz istniejące serwisy z turystyczną ofertą Małopolski.

Jeden adres – jedno źródło informacji!

Dla turystów szukających informacji o Małopolsce dostępna będzie również sieć całodobowych infokiosków zlokalizowanych w 16 miastach: Kraków, Tarnów, Wadowice, Oświęcim, Zakopane, Nowy Sącz oraz Olkusz, Miechów, Dąbrowa Tarnowska, Chrzanów, Poronin, Nowy Targ, Rabka-Zdrój, Krynica-Zdrój, Limanowa, Biecz.

Małopolski System Informacji Turystycznej to nowoczesny system zintegrowanych w warstwie analogowej i cyfrowej 33 jednostek Informacji Turystycznej (IT), realizowany w partnerstwie z 25 gminami i powiatami z Małopolski, w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.