Jesteśmy dla Was!

Przez 360 dni w roku zespół doświadczonych informatorów turystycznych dzieli się swoją wiedzą i pomaga Wam odkrywać Kraków, abyście, tak jak my, ulegli jego czarowi i niezwykłej atmosferze.

 

Są wśród nas przewodnicy miejscy, absolwenci uczelni o kierunkach turystycznych, geograficznych czy historii sztuki. Jesteśmy pasjonatami tego miasta, śledzimy nowinki, odwiedzamy nowe muzea i atrakcje, podnosimy swoje umiejętności, uczestniczymy w życiu kulturalnym, żeby lepiej opowiadać Kraków. Zwłaszcza że nie lubimy pozostawiać pytań bez odpowiedzi!

 

Informacji turystycznej i kulturalnej udzielamy Wam łącznie w ośmiu językach – po polsku oraz w językach obcych: angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, rosyjskim i hebrajskim. Chcemy być dostępni dla wszystkich, dlatego część z informatorów przeszła także szkolenie w zakresie podstaw Polskiego Języka Migowego oraz obsługi osób z niepełnosprawnościami ruchowymi i wzroku.

 

Jesteście głodni informacji o Krakowie? Odwiedźcie nas koniecznie!

Sieć naszych punktów

Funkcjonujemy od 2004 roku. Lokalizacja i liczba punktów informacyjnych zmieniały się w zależności od potrzeb turystów i mieszkańców. Obecnie w Krakowie mamy 5 punktów InfoKraków. W ścisłym centrum, czyli na ul. św. Jana 2, przy ul. Szpitalnej i przy Grodzkiej, w Pawilonie Wyspiańskiego. W razie potrzeby w czasie kongresów czy konferencji uruchamiany jest punkt w Centrum Kongresowym ICE Kraków. InfoKraków znajduje się także w Nowej Hucie, o czym doskonale wiedzą okoliczni mieszkańcy.