Kraków Story w Pawilonie Wyspiańskiego

Dane kontaktowe

pl. Wszystkich Świętych 2

+48 501 238 632

kontakt@krakowstory.pl

Godziny otwarcia

9:00 - 19:00


01.01.2024, 31.03.2024, 01.04.2024, 01.11.2024, 25.12.2024, 26.12.2024

Punkt InfoKraków w Pawilonie Wyspiańskiego jest częścią Kraków Story – miejsca, w którym opowiadamy historię o Krakowie i Małopolsce poprzez lokalne wyroby i produkty. Na odwiedzających nas mieszkańców i turystów czekają nie tylko regionalne kulinaria, rzemiosło, moda, sztuka, oferta literacka i muzyczna, ale także warsztaty i spotkania z ciekawymi postaciami.

 

To tutaj, w jednym miejscu, w centrum Krakowa, można zdobyć wszystkie informacje o mieście oraz odkryć ludzi, którzy tworzą współczesny Kraków. Zapraszamy codziennie, od godz. 9.00 do 19.00. Można przyjść, pooglądać, posłuchać, poczytać i zabrać cząstkę stolicy Małopolski do swojego domu.

 

W otwartym w 2022 roku concept store znalazły się wyroby podzielone na sekcje tematyczne, takie jak lifestyle, moda, smak, literatura i muzyka. O autorską selekcję głównej linii produktów poprosiliśmy wówczas kuratorów. W Kraków Story można znaleźć prace znanych, krakowskich twórców – m.in. ubrania od Pat Guzik czy Antoniny Kondrat, autorską biżuterię z Todoro, unikatowe wyroby z Krakowskiej Huty Szkła, związaną z Krakowem literaturę, a nawet miód z pobliskich ekologicznych pasiek Morawskich czy kawę z krakowskich palarni. Obecnie część oferty oparta jest także na otwartym naborze wystawców.

 

Kraków Story to także miejsce spotkań i licznych warsztatów, gdzie twórcy związani z Krakowem zdradzają tajniki swojej pracy oraz przywracają blask dawnym, ale i tym nowym rzemiosłom, zawodom i przedmiotom. Wśród organizowanych w naszej przestrzeni wydarzeń znalazły się m.in. warsztaty tworzenia biżuterii, spotkania poświęcone odpowiedzialnej modzie, cupping krakowskich palarni kawy czy spacery literackie z Łukaszem Wojtusikiem

 

Przestrzeń jest przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

 

Fot. Magdalena Rymarz