Zwiedzanie Krakowa… czas start!

Planujecie pobyt w Krakowie? Nie wiecie od czego zacząć? Ilość muzeów, szlaków i zabytków naszego miasta może przyprawić o zawrót głowy! Nie martwcie się. Specjalnie na takie okazje przygotowaliśmy dla Was kilka najważniejszych wskazówek co brać pod uwagę przy planowaniu podróży.

 

1. W poniedziałki większość muzeów jest zamknięta.

Jedynie Fabryka Emalia Oskara Schindlera (w godz. 10.00–14.00), Wieża Ratuszowa (zamknięta na sezon zimowy), Stara Synagoga (godz. 10.00–14.00) oraz 3 wystawy na Wawelu (w godz. 10.00–16.00) są w tym dniu otwarte i można je zwiedzić bezpłatnie. Należy jednak pamiętać, że obowiązują limity wejść! Polecamy więc być w kasach biletowych zaraz po otwarciu danego obiektu, aby pobrać bilet.

 

2. W formie rewanżu za zamknięty poniedziałek we wtorki wszystkie oddziały Muzeum Narodowego oraz Rynek Podziemny, Pałac Krzysztofory, Rydlówka, Muzeum Etnograficzne, MuFo Rakowicka, Muzeum Lotnictwa, Manggha oraz podziemia kościoła św. Wojciecha (wystawa sezonowa maj-październik) są dostępne bezpłatnie!

Uwaga! Do Rynku Podziemnego obowiązują limity wejść. Najlepiej być przy kasach już około godziny 9.40.

 

3. W środy za darmo odwiedzimy: Aptekę pod Orłem, Ulicę Pomorską, Muzeum Podgórza, Podziemną Nową Hutę, Muzeum Nowej Huty oraz Collegium Maius.

 

W naszych punktach InfoKraków można zakupić KRAKOWCARD – karty na 1, 2 lub 3 dni, które upoważniają do wejścia do ok. 40 muzeów. Większość kart upoważnia także do korzystania z komunikacji publicznej w Krakowie. Decydując się na zakup, warto mieć na uwadze poprzednie informacje.

 

Polecamy zaopatrzyć się w kartę, jeśli planujecie pobyt w dniach od środy do niedzieli i chcecie odwiedzić min. 5–6 muzeów.

 

Dobrego zwiedzania!