Aktualności

Szukamy entuzjastów Krakowa, którzy chcieliby przekuć pasję w działanie. Jeśli lubisz pracę z ludźmi, mówisz w językach obcych, a turystyczne atrakcje naszego miasta jedzą Ci z ręki, sprawdź naszą ofertę pracy.

Zachęcamy do zapoznania się z majowym harmonogramem wydarzeń na Zgody 7. W tym miesiącu w ramach odpoczynku przy rękodziele będziecie mogli stworzyć sutaszowe broszki oraz zapoznać się z techniką punch needle. Miłośnikom literatury polecamy natomiast spotkanie autorskie oraz klub książki dla mam i kobiet w ciąży. Szczegóły znajdziecie na poniższej grafice. Zapraszamy wspólnie z Cafe NOWA Księgarnia!

Kwiecień na Zgody 7 rozpoczynamy od spotkań z literaturą. Cafe NOWA Księgarnia przygotowała trzy spotkania autorskie, w tym dwie premiery książek. Zapraszamy także na warsztaty, podczas których będziecie mogli spróbować swoich sił w kompozycji kwiatowej oraz stworzyć sutaszowe kolczyki. Szczegółowy harmonogram oraz informacje o biletach i zapisach znajdziecie na poniższych grafikach. Czekamy na Was na Zgody 7!

W tym miesiącu wspólnie z Cafe NOWA Księgarnia zapraszamy na premierę książki i spotkanie autorskie z Agnieszką Dąbrowską, warsztaty sutaszu dla dorosłych, klub książki dla mam i kobiet w ciąży oraz zajęcia „Piękne pismo”, podczas których uczestnicy będą tworzyć wieńce wielkanocne z kaligrafowanymi wstążkami. Szczegóły dotyczące zapisów na wydarzenia znajdziecie na grafice.

Planujecie pobyt w Krakowie? Nie wiecie od czego zacząć? Ilość muzeów, szlaków i zabytków naszego miasta może przyprawić o zawrót głowy! Nie martwcie się. Specjalnie na takie okazje przygotowaliśmy dla Was kilka najważniejszych wskazówek co brać pod uwagę przy planowaniu podróży.

Kraków to także miasto pełne muzyki oraz tę muzykę inspirujące. W cyklu Krakowski soundtrack na Facebooku prezentowaliśmy wybrane utwory stworzone przez krakowskich muzyków i które o Krakowie opowiadają.

Jego geniusz znany jest na całym świecie, niepodważalny i niezmiennie budzący szacunek. Mowa o Janie Matejce. W minionym 2023 roku obchodziliśmy aż 3 wspomnienia związane z tym artystą: 185. rocznicę urodzin, 130. rocznicę śmierci oraz 125. rocznicę powstania Domu Jana Matejki – pierwszego biograficznego muzeum w Polsce.

Kraków to nie tylko zabytki i turystyka. Miejsce to stanowi idealne tło dla akcji filmów czy powieści. W cyklu Między okładkami, czyli jak Kraków pisarze spisują na Facebooku prezentowaliśmy wybrane utwory, których akcja dzieje się w naszym mieście. Warto wspomnieć choćby o książce Złoty róg z serii Śledztwa profesorowej Szczupaczyńskiej autorstwa Maryli Szymiczkowej, czyli ukrytych pod tym pseudonimem: Jacka Dehnela oraz Piotra Tarczyńskiego.

Spacerując po Starym Mieście, na zabytkowych krakowskich kamienicach można dostrzec charakterystyczne emblematy. Lew, jaszczurka, barany… zastanawialiście się kiedyś, skąd się wzięły?

W średniowieczu budynki były oznaczane godłami, czyli rzeźbami, które znajdowały się na fasadach kamienic. Wiele z nich pochodzi z bestiariuszy, które przedstawiały wyobrażenia prawdziwych i fantastycznych zwierząt. Numeracja budynków w Krakowie została wprowadzona dopiero w 1792 r.

Jakie są najbardziej znane krakowskie godła i gdzie je znaleźć? Zajrzyjcie do naszych punktów – z chęcią podpowiemy!

Zapraszamy na styczniowe wydarzenia na Zgody 7, które przygotowaliśmy wspólnie z Cafe NOWA Księgrania. W tym miesiącu czekają na nas: warsztaty sutaszu, koncert kolęd i pastorałek, klub książki dla mam oraz spotkanie autorskie. Do zobaczenia!